( 16 april, update 3 mét rangschikkingen enz.. : ) Verlies voor Falco B, C, D, U21B en U21C...Wél winst voor onze Nationale Juniores (U21A) op Waregem : 66-91

15 april 2018

Geen leuk weekend voor Falco want zaterdagavond werden de vijf wedstrijden op het programma verloren..Gelukkig konden onze Nationale Juniores (U21A) zondag het weekend wel afsluiten met een mooie overwinning op Waregem.

Falco B speelde de derby ( toch 110 aanwezigen ) tegen subtopper Latem-De Pinte B. Jammer genoeg kon er opnieuw niet gerekend worden op liefst zes (!)  spelers : Zowel Wouter Neyt, ANathan Snauwaert, Robbe Van De Bossche, Haris Bratanovic als Jens Coppens waren gekwetst terwijl Thomas Van Hille op reis was...Hierdoor werden de kansen op een derbyzege uiteraard een stuk kleiner...Na een gelijkopgaand begin (6' : 8-6) lukten de bezoekers een 4-14 met een 12-20 kwarteruitslag tot gevolg. Met een 5 op 14 was het voor Falco alvast geen sterke start.. Gelukkig was de tweede kwarter een stuk beter en kwam Falco terug tot 32-35 aan de 8e minuut. Latem-De Pinte reageerde echter gepast en we konden gaan rusten met een stand die eigenlijk toch nog alle kanten uitkon : 35-43. De start van de derde periode was weer voor de bezoekers (3' : 37-49 ) maar halfweg kwam Falco opnieuw in de wedstrijd : 45-49 en ook na dertig minuten was er met een 49-56 stand nog niets beslist. Met 5 op 16 (31%) kwam Falco in deze derde kwarter echter opnieuw schromelijk tekort in de afwerking..en dit beterde er in de laatste periode niet op, integendeel : met een 4 op 14 (28 % !) werd het Latem-De Pinte wel erg gemakkelijk gemaakt om deze laatste periode met afgetekende 19-29 cijfers te winnen en zo oververdiend ook de wedstrijd : 68-85. Drie periodes werd er dus min of meer gelijke tred gehouden met de bezoekers maar de laatste periode was er voor dit gehandicapt Falco blijkbaar teveel aan. Het verschil tussen een vierde (Latem-De Pinte) en een tiende eindplaats was bij momenten vrij duidelijk. Na de wedstrijd werd ook afscheid genomen van twee Falcospelers die volgend seizoen actief zullen zijn in Gent Oost Eagles A : Vincent Fransen en Andras Van Vooren. We danken beide spelers voor hun jarenlange inzet in onze club en wensen hen het allerbeste in hun nieuwe basketomgeving !

Uiteindelijk werd Falco B dus 10e en werd het gered door de onderlinge doelpuntenverhoudingen. De degradatie werd dus nipt vermeden maar we moeten zeker stellen dat het nooit geziene aantal gekwetsten dit seizoen een belangrijke rol heeft gespeeld en het na het vertrek van vijf spelers toch een tijdje heeft geduurd vooraleer de B ploeg echt draaide. Intussen werd Zwevezele kampioen en dalen volgende ploegen naar de provinciale reeksen : Vilvoorde B, Kortrijk Sport B en Black Boys Erpe Mere A

kwarterstanden : 12-20,-   23-23(35-43),-  14-13(49-56),-   19-29(68-85),-

FG : 22/60 (36 %)     -     FT : 13/20(65 %),-    TO : 14

Falcopunten : Sydney Gevaert 4,- Sander Ulrichts 7,- Vincent Fransen 6,- Dries Lioen 14,- Simon De Paepe 6,- Matthew Depondt 13,- Milan De Clercq 6,- Dries Vandenhaute 2,- Damiën De Beurme 4,- Lucas Cleymaet ,- Andras Van Vooren 5,-

Vooraf stond de voorlaatste wedstrijd van Falco C op het programma . Ook hier kwam een subtopper op bezoek : Haantjes Oudenaarde B. Deze ploeg meldde zich in het Sint Janscollege met slechts zeven, weliswaar ervaren, spelers. Ook nu mochten we een vrij gelijkopgaande start noteren en halfweg de eerste helft stond het 7-6. Een droge 0-9 bracht hier echter verandering in want de "Haantjes" konden de eerste kwarter al afsluiten met 11-20. We vallen in herhaling maar onze Falcoploegen hebben dit jaar , naast de vele kwetsuren, toch veel last met het scorend vermogen. Zo werd de eerste kwarter afgewerkt met een 4 op 14 (28 % !) en dan wordt het moeilijk natuurlijk om in de wedstrijd te blijven. De tweede kwarter was wel iets  beter (alhoewel.. 35 %) : we kwamen halfweg terug tot 21-26 maar via een 0-9 liepen de bezoekers verder uit en bereikten de rust met een 28-40 voorsprong. In de tweede hemft kwam Falco C dan toch beter voor de dag en won zelfs de laatste kwarter met 21-15 via een 8 op 18. (44 %) . Ruim onvoldoende echter om een bezoekende zege te vermijden want uiteindelijk werd het nog een 66-80 nederlaag voor onze jonge formatie. Aan de eindstand in 2e provinciale zal dit niet veel wijzigen want Falco C blijft, na een moeilijke seizoenstart definitief op de 8e plaats, dus mooi in de middenmoot van een reeks met 15 ploegen. Voor deze zeer jonge groep is dit zonder meer een zeer goed resultaat ! Op één wedstrijd van het einde is Jeugd Gentson A kampioen en stijgt dus naar de hoogste provinciale reeks, een reeks waar het zeker thuishoort. Voor het tweede promotieticket blijft het nog spannend tussen Zulte en Ninove. Deze laatste ploeg liet dit weekend wel een serieuse steek vallen door te gaan verliezen op Eksaarde daar waar Zulte , zij het zeer nipt, wel won tegen Latem-De Pinte C met 75-74...Zulte beschikt dus over de beste papieren voor het bijkomend promotieticket. Zij spelen hun laatste wedstrijd op....jawel Falco C. Nu zaterdag wordt deze wedstrijd in het Sint Janscollege gespeeld om 19.00 uur en in de wetenschap dat Falco C dit seizoen de twee andere titelkandidaten thuis reeds klopte (Gentson en Ninove) kan het dus een speciale seizoensafsluiter worden...Deze wedstrijd is bovendien een afsluiter van een aantrekkelijk volledig dagprogramma in het Sint Janscollege want komende zaterdag richt onze club de Final Four in met als inzet de kampioenstitel voor de Benjamins (U12 ) en de Pupillen (U14) .In beide categoriën zit trouwens een Falcoploeg ! 

kwarterstanden : 11-20,-   17-20(28-40),-   17-25(45-65),-   21-15(66-80)

FG :     25/66 (37%),-     FT : 7/14 (50 %),-   TO : 19

Falcopunten : Sydney Gevaert 3,- JJ Lincoln 8,- Andras Van Vooren 3,- Thomas Tytgat 5,- Arne De Winne 14,- Cedric Van Heck 7,- Benjamin Sharpe 4,- Owen Waterschoot 8,- Zeno Verscheure 6,- Lucas Cleymaet 8,-

Voor Falco D stond er een korte verplaatsing naar zaal Neptunus in Wondelgem op het programma voor de wedstrijd in 4e provinciale tegen Bavi Gent C. Zij botstern er op een zeer gretig en gemotiveerd Bavi Gent C die met een overwinning zeker waren van de promotie naar 3e provinciale. Dit manifesteerde zich ook zeer snel in het cijfermateriaal want aan de rust was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld : 42-20. Een exact dezelfde uitslag in de tweede helft leverde een 84-40 eindstand op en daarmee is alles gezegd...Falco D staat momenteel op een 5e eindplaats wat op zich wel een zeer mooi resultaat is. Het kan voor Falco D ook nog de zesde plaats worden indien Lions Gent hun laatste wedstrijd wint tegen Latem-De Pinte D wat vrij waarschijnlijk lijkt...

Kwarterstanden : 27-7,-   15-13(42-20),-   20-7(62-27),-   22-13(84-40),-

Falcopunten : Dries Valentijn,- Idris Bah 6,- Pierre Maurice Sharpé ,- Nando Saccasyn 6,- Kevin Hunyadi 11,- Hannes Debouverie 3,- Gaëtan Messiaen 6,- Lowie Vernaillen 2,- Jelle Stevens ,- Zeno Geirnaerdt 7,-

JUNIORES : 

Nationale Juniores : Waregem - Falco A : 66-91

Onze U21A speelde een zeer sterke eerste helft en kon hierdoor gaan rusten met een duidelijke 28-49 stand ofte wedstrijd gespeeld. De tweede helft was meer gelijkopgaand (38-42) maar de derde Falco-zege in deze reeks voor de nationale plaatsen van vijf tot acht kwam niet meer in gevaar. In een onregelmatig klassement zijn er nu drie ploegen, waaronder Falco, met één nederlaag. Het kan dus nog alle kanten uit ! 

Kwarterstanden : 17-23,-   11-26(28-49),-   17-20(45-69),-   21-22(66-91),-

Falcopunten : JJ Lincoln 2,- Sander Ulrichts 2,- Jens Coppens 8,- Mathew Depondt 14,- Lucas Cleymaet 6,- Damiën De Beurme 19,- Arne De Winne 4,- Milan De Clercq 14,- Simon De Paepe 9,- Dries Lioen 4,- Dries Vandenhaute 8,-

Landelijke Juniores : Falco B - Izegem : 81-100

De ongeslagen leider in deze reeks (voor de eindplaatsen van vijf tot acht) Izegem heeft deze wedstrijd gemakkelijk gewonnen. Met een ruststand van 33-50 was reeds veel duidelijk. In een gelijkopgaande tweede helft (48-50) kwam onze B ploeg wel beter in het spel voor maar de zege was intussen gaan vliegen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg (22/4 op Izegem en 28/4 thuis tegen Willebroek, blijft Falco B voorlopig wel nog op een gedeelde derde plaats.

Kwarterstanden : 15-25,-  18-25(33-50),-   21-24(54-74),-  27-26(81-100)

Falcopunten : Cedric Van Heck 2,- JJ Lincoln 2,- PJ Tuyaerts 5,- Thomas Tytgat 5,- Milan De Clercq 14,- Dries Vandenhaute 23,- Benjamin Sharpe 6,- Owen Waterschoot 10,- Zeno Verscheure 14,-

Provinciale Juniores : Scheldejeugd Temse - Falco C : 85-63

Temse start met een 13-0 en Falco komt van dan af niet meer in het stuk voor want de grinta ontbrak om te willen terugvechten. Teveel spelers zaten onder hun normaal niveau met het gekende gevolg. Via een ruststand van 47-34 ging het voor de thuisploeg vrij vlot naar een afgetekende 85-63 overwinning. Wel een pluim voor onze Lowie Vernaillen : hij scoorde liefst 36 punten en was dus sowieso de MVP van onze ploeg. Deze zwakke seizoensafluiter had geen invloed op het eindklassement : Falco C blijft via een beter doelpuntenverhouding t.o.v. Zele op een mooie tweede eindplaats in deze reeks..

Kwarterstanden : 30-18,-    17-16(47-34),-     20-15(67-49),-   18-14(85-63),-

Falcopunten : Idris Bah 5,- Dries Valentyn 8,- Nando Saccasyn 4,- Tim Van den Berghe,- Casper De Boos 3,- Pierre Maurice Sharpé 7,- Lowie Vernaillen 36,-

(luk)