Falco A overklast Spa en wint deze belangrijke wedstrijd overtuigend met 104-64 !,- Onvolledig Falco B verliest zespuntenwedstrijd tegen Blankenberge,- Falco C wint overtuigend tegen Lede A, Falco D lijdt eerste nederlaag op Tigers Evergem

4 januari en 5 januari 2020

De aanwezigen kregen vrijdagavond van onze fanionploeg wat hulp om zich in de te koude sporthal toch wat op te warmen want Falco A nam tegen Spa een sterke start en kon via een 12-0 (5') en 18-2(8') een onverhoopte kwarterstand van 26-12 voorleggen tegen een ploeg die toch iets beter geklasseerd stond in de algemene rangschikking. De tweede kwarter bracht nog meer van hetzelfde want na 8 minuten ervan stond er reeds een 27-puntenvoorsprong op het bord : 49-22. We konden gaan rusten met een veelbelovende 51-30 stand. In de derde kwarter ging de concentratie wat verloren en zakte de afwerking van rond de 50 % in de eerse helft plots naar zo'n 30 % . Gevolg was dat de bezoekers beter aan bod kwamen, deze kwarter zelfs konden winnen (18-21) en dat de tussenstand na dertig minuten 69-51 werd. Nog niets om ons zorgen over te maken en dit werd in de laatste kwarter ook snel bevestigd want onze fanionploeg kwam dan terug sterk op dreef en verdubbelde omzeggens in deze periode het shotpercentage naar bijna 60 %. Gevolg : de bezoekers werden overklast en via een 35-13(!) werd uiteindelijk nog vrij vlot via een driepunter van Milan De Clercq de century behaald en werd deze wedstrijd nog ruim gewonnen met 104-64 eindcijfers. Opmerkelijk : in deze laatste periode kwamen vooral onze youngsters uitgebreid aan bod. Door deze sterke collectieve prestatie komt Falco A nu op dezelfde hoogte als Spa en Gistel Oostende B in een groepje van drie ploegen in de middenmoot (7e) met zes overwinningen . Ook meegenomen : tegenover Spa staan we nu met deze monsterscore uiteraard ook positief mbt het doelpuntensaldo want we verloren in de heenronde slechts met 79-71.. Volgend weekend reizen we naar Pepinster , een ploeg die ons in de heenronde verraste met een 72-76 thuisnederlaag. Na de sterke zege van gisteren is dit eigenlijk een goed moment om revanche te nemen...

Kwarterstanden : 26-12,-    25-18(51-30),-    18-21(69-51),-    35-13(104-64)

2PT: 26/49(53%),-    3PT: 13/34(38%),-     TOT: 39/73(53%),-    FT: 13/21(61%),-    TO: 15

Falcopunten : Milan De Clercq 21,- Simon De Paepe 7,- Thomas Foucart 23,- Robbe Van den Bossche 10,- Jeroen Gerlo 8,- Arne Vanlaer 7,- Matthew Depondt 13,- Jasper Unal 9,- Thomas Van Hille 6,- Dries Lioen,- Thomas Van Hille,-

Je kan hieronder ook een verslag vinden van de website "Inforbasket" . Voor de originele Franstalige tekst , klik hier 

 

Voor Falco B stond er een zespuntenwedstrijd tegen Blankenberge op het programma..Voor onze club is het in de maand januari steeds een huzarenstukje om voldoende spelers in de selectie voor zo'n wedstrijd te krijgen want de examenperiode speelt ons,  om weliswaar begrijpelijke redenen ,ook nu serieus parten. Zo konden we wegens de examenperiode onder meer niet rekenen op Arne Vanlaer, Matthew Depondt, Dries Lioen en Robbe Van den Bossche en waren ook JJ Lincoln (gekwetst) en Simon De Paepe onbeschikbaar.. Zes spelers missen is uiteraard geen sinecure maar toch speelde de selectie van vandaag een zeer behoorlijke eerste helft. De eerste helft eindigde op een gelijke stand (22-22) en de tweede kwarter werd nipt verloren (15-17). Met een ruststand kon het dus nog alle kanten uit. Wat volgde in de derde kwarter was echter een ander verhaal want onze B ploeg verloor de pedalen. Het shotpercentage daalde plots van zo'n 40 % naar amper 23 % (3 op amper 13 doelpogingen lukten..) De bezoekers bleven wel op hun peil van de eerste helft waardoor zij met een 9-23 kwarteruitslag konden uitlopen naar een 44-62 stand na dertig minuten want ook verdedigend kwam Falco in die derde kwarter amper op peil. Beide ploegen bleven in de laatste periode in mekaars buurt maar dit wijzigde niet meer aan de verdiende overwinning van de bezoekers die daarmee een gouden zaak doen in de degradatiestrijd. Acht ploegen, waaronder Falco B, blijven in degradatiegevaar want er zijn kwasi zeker vier dalers dit seizoen. De zeges van St Niklase en ZwevegemDeerlijk dit weekend maken het bovendien nog wat moeilijker...Toeval wil nu dat we de komende drie weken (nog in de examenmaand notabene) tweemaal  een zespuntenwedstrijd op het programma hebben : 11/1 naar St Niklase Condors,-  en 25/1 thuis tegen Wezenvrienden Geraardsbergen. Tussenin nog een thuismatch op 18/1 tegen middenmoter Denderleeuw A ...Hopelijk kunnen toch voldoende sterke selecties helpen zorgen voor een belangrijke stap naar het behoud in 2e Landelijke..

2PT : 19/45 (42%),-    6/22(27%),-    25/67(37%),-    FT: 8/18(44%),-    TO:15

Kwarterstanden : 22-22,-    15-17(35-39),-    9-23(44-62),-    16-12(60-74)

Falcopunten : Sydney Gevaert,- Thomas Van Hille 7,- Milan De Clercq 9,- Arne De Winne 7,- Wouter Neyt 10,- Dries Vandenhaute 2,- Quint De Smet,- Lucas Cleymaet 12,- Jasper Unal 10,-

Bij Blankenberge was R.Casier topscorer met liefst 29 punten..

Falco C kreeg subtopper Lede A ( die het moesten stellen zonder hun sterspeler Kris Sergeant) op bezoek in het Sint Janscollege. Onze C ploeg begon zeer overtuigend aan deze wedstrijd en kon de eerste kwarter na een 10-5 halfweg afsluiten met een 19-9 voorsprong. In de tweede helft ging het licht even uit bij onze C ploeg want we moesten liefst VIJFTIEN balverliezen in deze tien minuten noteren (dat moet zowat een record zijn...) Dit liet de bezoekers toe ook in de wedstrijd te komen maar Falco won toch nog deze zwakke kwarter met 12-10. In de derde periode was onze ploeg wel opnieuw bij de pinken en kon via een 27-4 de wedstrijd dan al beslissen. De vierde kwarter was alleen nog een verpicht nummertje en uiteindelijk kon onze C ploeg met meer dan veertig punten verschil deze wedstrijd oververdiend winnen.In de algemene rangschikking doet Falco C een uitstekende zaak want het komt nu , samen met Lede, Denderleeuw B en Ninove A op een gedeelde vierde plaats. Volgende week reist onze C ploeg naar Zele, een ploeg met twee zeges minder. Kunnen onze youngsters ook vanuit Zele de wedstrijdpunten meebrengen naar St Amandsberg ? 

2PT: 27/59(45 %),-    3PT: 4/16(25%),-    TOT: 31/75(45%)    FT:14/21(66%),-    TO: 28 waaronder 15 in 2e kwarter...

Kwarterstanden : 19-9,-    12-10(31-19),-    27-4(58-23),-    21-12(79-35),- 

Falcopunten : Louis Baertsoen 5,- Mathieu Van der Straeten 7,- Cedric Van Maldeghem,- Dries Vandenhaute 9,- Cedric Van Heck 1,- Rafaël Temmerman 2,- Matija Nedovic 16,- Quint De Smet 18,- Stijn Teughels 5,- Lucas Cleymaet 10,- Wout De Saegher 6,-

Voor Falco D stond de topper in Tigers Evergem met als inzet de leidersplaats op het programma. Evergem had nog maar éénmaal verloren, Falco D was nog steeds ongeslagen... Er was heel wat volk opgekomen voor deze wedstrijd en zij zagen een gelijkopgaande eerste kwarter die eindigde met een 12-10 tussenstand. In de tweede kwarter kon onze D ploeg na een 20-15 tussenstand een 0-14 plaatsen waardoor vrij hoopgevende 21-29 rustcijfers op het bord kwamen. In de derde periode zagen we eigenlijk het omgekeerde want na een 31-31 standn aan de 7e minuut leverde een tussensprint van de thuisploeg een 42-35 stand op na dertig minuten. In beslissende kwarter kwam Falco D vrij snel terug (44-43) en van dan af werd het nagelbijten...Na 48-45 en 52-48 (9') bleef onze ploeg nog altijd vechten als leeuwen maar een 3-5 was niet genoeg om een verlenging uit de brand te slepen...de eerste seizoensnederlaag was een feit. Het was hoe dan ook een zeer verdienstelijke prestatie met onder meer Gaëtan Messiaen als MVP met 20 punten. Bij de thuisploeg was de ervaringrijke 39 jarige Hans Van Langenhove met zijn 17 punten de matchwinnaar. Na deze topwedstrjd blijft blijft Falco D virtueel leider want de doelpuntenverhouding tussen beide ploegen is in ons voordeel (+3). Dat belooft dus nog voor het verdere verloop van deze competitie ! Volgende opdracht is pas voorzien op zaterdag 25 januari, dan staat een verplaatsing naar KluisbergenRonse B op het programma. Een ploeg die met een 6/13 in de middenmoot van de rangschikking staat. Op papier is dit voor onze Falco D ploeg een haalbare kaart maar toch maar opletten geblazen ! 

Kwarterstanden : 12-10,-    9-19(21-29),-    21-6(42-35),-    13-18(55-53),-

Falcopunten : Emiel Martens 5,- Dries Valentyn 1,- Nando Saccasyn 2,- Lieven van den Eeckhout 3,- Pierre Maurice Scharpé ,- Tim Van den Berghe 2,- Mathis Van Parys ,- Gaëtan Messiaen 20,- Rico De Boever 3,- Jelle Stevens 6,- Lowie Vernaillen 6,- Benjamin Sharpe 5,-

(luk)