( update 20 mei ) Wat een weekend ! Falco behaalt zaterdag een 4 op 4 en wint vier Bekers van Oost-Vlaanderen en... op zondag wordt onze U14A ploeg kampioen van België !!!

19 mei 2019

Dit weekend wordt er eentje om nooit te vergeten...Onze club was met vier ploegen (U12,U14,U16,U18)  zaterdag op de finaledagen van de Beker van Oost-Vlaanderen sterk vertegenwoordigd maar het bleef niet bij deze aanwezigheid want alle vier wonnen ze ook nog de Provinciale Beker ! Bovendien werd dit prachtweekend deze voormiddag afgerond met een Belgische titel bij de U14 via winst , na verlenging, in Waremme tegen de Waalse kampioen United Woluwé ! Nadat onze U14 op 4 mei jl ook al Kampioen van Vlaanderen werd na winst tegen Limburg United schrijft deze ploeg van coach Ingrid Claessens sowieso clubgeschiedenis ! 

Dit mooie weekendverhaal begon zaterdag in de sporthal Bergenmeers in Destelbergen waar onder massale belangstelling de finaledagen van de Beker van Oost-Vlaanderen werden gespeeld. Vooraf graag een pluim aan de organisatoren voor de perfecte organisatie van dit finaleweekend in de prachtige accommodatie van Bergenmeers ! Voor Falco wordt het in de toekomst wel moeilijker om diverse bekerfinalisten van Oost-Vlaanderen te hebben want "men" heeft beslist dat vanaf volgend seizoen Landelijk spelende jeugdploegen niet meer mogen inschrijven voor de Beker van Oost-Vlaanderen. Deze ploegen mogen zich alleen inschrijven in de Beker van Vlaanderen....Jammer, want daardoor zal sowieso zal niet alleen de kwaliteit van de Beker van Oost-Vlaanderen dalen maar logischerwijze ook de belangstelling...Voor Falco was het zaterdag in elk geval mooi om zien dat voor elke wedstrijd minstens 150 Falcosupporters aanwezig waren om onze ploegen, met succes trouwens, te steunen. Dank U !!!

U12 : Falco Gent - Helios Zottegem : 86-72

Onze jongste groep begon deze finale uitstekend met een14-1 stand na amper zes minuten. Zottegem kon van deze achterstand nog wat afknabbelen maar na de eerste kwarter zag het er voor ons met een 23-12 stand al vrij goed uit. In de tweede kwarter kon Zottegem deze achterstand nog wat milderen maar Falco kon toch gaan rusten met 41-31. Falco speelde na de rust een ijzersterke derde kwarter waarin het de basis legde van de overwinning want met een 28-15 kwarteruitslag stond er na dertig minuten een 20-puntenkloof op het bord : 69-49. Het werd zelfs nog 50-75 na twee minuten in de laatste periode zodat het wat logisch was dat de focus er wat minder op werd en Zottegem deze 25-puntenachterstand nog wat kon milderen tot een 86-72 eindstand. Door deze U12-zege was de eerste Beker van Oost-Vlaanderen voor Falco binnen >>> een dikke proficiat aan het team, coach Nico Devalez en de begeleiders !!!

Kwarterstanden : 23-12,-      18-22(41-34),-       28-15(69-49),-       17-23(86-72),-

FG: 37/92(40,2%),-   FT: 12/22(54,,5 %),-     OR 24,-     DR 48,-     ASS: 9,-    ST: 17,-    BL: 1,-   TO: 17,-    F: 22 

Falcopunten : Senne Tallir 14,- Damiën Van der Straeten,- Kiyaan Afellad 1,- Stan Vandermeersch,- Vince T'Jonckc 14,- Karel Van Nieuwenburgh 6,- Luca Antheunis 21,- Robbe Alens 2,- Stan Noels 7,- Michiel Van Hoecke 21,-

U16 : Falco Gent - Helios Zottegem : 72-60

Ook in deze leeftijdscategorie was de tegenstander Helios Zottegem. Falco miste volledig de start van deze wedstrijd want gedurende de eerste vier minuten werd geen enkel punt gescoord en werd er viermaal balverlies geleden.. Gelukkig was Zottegem in deze aanvangsminuten ook al niet zo sterk bezig zodat de schade beperkt bleef tot een 0-4 stand. Vanaf de 5e minuut werd Falco plots wel wakker en plaatste een droge 15-0. en dit leverde ons na 10' toch al een mooie 20-10 tussenstand op. Later zou blijken dat deze laatste sterke minuten van de eerste kwarter beslissend waren want de rest van de wedstrijd verliep eigenlijk gelijkopgaand. De rust werd bereikt met 37-25 cijfers en dit verschil was bijna even groot na dertig minuten (57-43). Ook in de laatste kwarter waren beide ploegen mekaar waard en dit was ruim voldoende voor onze U16 ploeg om deze wedstrijd verdiend te winnen met 72-60 en meteen te zorgen voor de tweede Beker van Oost-Vlaanderen voor onze club. Ook hier dus sterke felicitaties voor het team en begeleiders onder leiding van coach Alain De Clippel ! 

Falcopunten : Jorre De Wilde 9,- Jasper Unal 18,- Gilles Poelman 6,- Simon Van Hille 5,- Louis Baertsoen 4,- Robbe Creyf 2,- Marten Alens 2,- Yarne El Mabrouck 8,- Maarten Van Den Bossche 8,- Matija Nedovic 10,- Jerome Van der Straeten,- Quint De Smet,- 

U14 : Falco Gent - Latem De Pinte : 82-57

Onze derde finale werd gespeeld tegen de buren van Latem De Pinte. In deze leeftijdscategorie was onze U14 ploeg duidelijk een maatje te groot . Na 10 minuten was het reeds 23-13 en aan de rust leek de wedstrijd met een 45-21 stand eigenlijk al gespeeld. Ook de derde kwarter ( 23-15) was duidelijk voor onze U14 ploeg en halfweg de laatste periode was de voorsprong zelfs opgelopen tot 75-39..In de laatste minuten kon Latem De Pinte deze achterstand nog wat milderen maar de zege zelf lag al lang vast en me 82-57 eindcijfers kon Falco meteen de derde Beker van Oost-Vlaanderen in ontvangst nemen ! Fel gemeende felicitaties voor deze ploeg, coach Ingrid en begeleiders en... vandaag zou bovendien blijken dat er nog een serieus velengstuk bij kwam met het behalen van de Belgische titel ! 

Kwarterstanden : 23-13,-       22-8(45-21),-      23-15(68-36),-       16-21(84-57),-

2PT : 34/95(35,8%),  3PT: 3/12(25%),- FT: 13/23(56,5%),-  OR: 23   DR: 67  ASS:6   ST:12   BL;4   TO: 22   F:17

Falcopunten : Vince T'joncke,- Danté Belmans 2,- Merlijn Toorenvliet,- Casper Bekaert 2,- Simon Toorenvliet,- Mauro DAubioul,- Joaquin Van Dixhoorn 13,- Tiemen Van Brussel 19,- Sil Van Roy 6,- Luca Antheunis,- Feie Tallir 24,- Leander De Maesschalck 18,-

U18 : Falco Gent - Latem De Pinte : 80-63

Ook deze finale werd dus gespeeld tegen Latem De Pinte en ook hier zorgde een felle Falcostart meteen voor het verschil want na een 15-2 halfweg de eerste periode werd na tien minuten al een zeer grote kloof gerealiseerd : 31-7...In de tweede periode bleef het verschil lang rond de 20 punten draaien maar Latem-De Pinte kon de grote achterstand van de eerste periode toch een stuk inhalen waardoor we konden gaan rusten met 47-30 cijfers. Deze achtervolging werd verder gezet in de derde periode an halfweg ervan was het verschil nog amper zeven puntjes : 51-44...Na dertig minuten was de wedstrijd met een 60-51 stand dus eigenlijk nog steeds niet beslist maar in de laatste kwarter was Falco opnieuw duidelijk sterker en kon via een 20-12 kwarteruitslag alle twijfels wegnemen en nog afgetekend en verdiend winnen met 84-57. Meteen was de vierde Beker van Oost-Vlaanderen voor Falco een feit met ook hier uiteraard een dikke proficiat aan spelers, coach Kjell Willems en hun begeleiders ! 

Falcopunten : Maarten Van den Bossche 5,- Thomas Van Hille 20,- Gill Van den Broecke 3,- Mathieu Van der Straeten 7,- Milan De Clercq 10,- Julius James Lincoln 23,- Tristan Metdepenningen 3,- Wout De Saegher 9,- Renzo Ivens,- Aaron De Winne,- Yannick Schalck,- Pieter Van den Bossche,- 

U14 : Falco Gent - United Basket Woluwé : 87-83 (na verlenging 76-76) : Kampioenschap België

Deze beslissende wedstrijd om de Belgische kampioenstitel werd op het neutrale terrein van Waremme gespeeld amper 17 uur nadat onze U14 ploeg de Beker van Oost-Vlaanderen had gewonnen.. Dat betekende voor onze jonge groep ook dat men reeds vanaf 07:00 uur de baan op moest om in het verre Waremme de tegenstander en Waalse kampioen United Basket Woluwé te gaan bekampen. Geen sinecure dus , vooral ook omdat de tegenstander van vandaag door velen als favoriet werd bestempeld. De eerste kwarter was gelijkopgaand (19-18) maar in de tweede kwarter kon Falco toch afstand nemen en zag het er met een 41-31 ruststand heel goed uit. Ook na dertig minuten bleef Falco nog aan de leiding (58-51) maar in de laatste kwarter kwam Woluwé toch nog langszij waardoor de normale speeltijd eindigde op 76-76 met een verlenging tot gevolg. Onze U14 ploeg gaf echter niet op, integendeel. Het vocht voor wat het waard was en kon in deze verlenging uiteindelijk via een 11-7 en 87-83 eindcijfers de zo begeerde Belgische kampioenstitel in de wacht slepen. Meteen werd hiermee clubgeschiedenis geschreven want het is de eerste keer dat een Falcojeugdploeg een Belgische kampioenstitel binnen haalt. Iedereen (spelers, coach Ingrid, begeleiders enz..) van harte gefeliciteerd met dit prachtresultaat. Het palmares van dit seizoen mag in elk geval gezien worden : 

* Kampioen van België

* Kampioen van Vlaanderen

* Beker van Oost-Vlaanderen 

Kwarterstanden : 19-18,-      22-13(41-31),-     17-20(58-51),-     18-25(76-76),-     11-7(87-83),-

2PT : 33/82(40,2%),-    3PT 7/18(38,9%),-   FT: 14/24(58,3%),-  OR: 12,-  DR: 57,-  ASS:15,-   ST: 10,-  BL: 7,- TO: 19,-  FOULS : 14,-

Falcopunten : Joaquin Van Dixhoorn 4,- Tiemen Van Brussel 33,- Sil Van Roy 2,- Feie Tallir 28,- Leander De Maesschalck 20,- Casper Bekaert,- Simon Toorenvliet,- Mauro D'Aubioul,- Merlijn Toorenvliet,- Danté Belmans,- Vince T'joncke,- Luca Antheunis was afwezig.. ziek geworden de nacht vóór de wedstrijd...jammer

(luk)