artikel banner

MOOIE ZEGE VOOR FALCO A TEGEN BOOM - FALCO B LAAT STEEK VALLEN TEGEN ERPE MERE - FALCO D WINT NA VERLENGING VERRASSEND OP LEDE B -

FALCO A WINT EERSTE WEDSTRIJD VAN NIEUWE JAAR MET 76-64 TEGEN BOOM !

Vooreerst dit : de beloofde livestream thuis en in ons clubhuis lukte jammer genoeg niet…We bieden hiervoor onze verontschuldigingen aan…Uitgerekend vandaag werd door de school een nieuwe firewall geïnstalleerd. Wellicht had het daarmee te maken. We hopen dat dit probleem morgen nog opgelost geraakt zodat we voor de wedstrijd Falco B – Erpe Mere A via facebook wél een live stream kunnen bezorgen in ons clubhuis en bij U thuis (start wedstrijd 20.30 uur)… Nog ter info : de wedstrijd Falco C - Eksaarde van morgen zaterdag werd om coronaredenen uigesteld...

In deze “coronawedstrijd” vielen een aantal zaken op natuurlijk : geen publiek in de zaal, wegens corona drie Falcospelers én headcoach niet beschikbaar… : Dries Lioen, Arne Vanlaer en Leander De Maesschalck  én Falcocoach Dimitri Ongenaet…

Door deze omstandigheden werden een aantal youngsters extra opgetrommeld : Jorre De Wilde, Adhémar Tanghe en Jonas Cornelis. Zij mogen terugblikken op een goede prestatie vanavond !

Tenslotte kon onze assistantcoach Jeffrey Brown de afwezigheid van Dimitri Ongenaet uitstekend opvangen en er mede voor zorgen dat het vanavond uiteindelijk nog een vruchtbare wedstrijd werd.

We vermelden ook nog graag dat onze trouwe DJ Sandro zijn uiterste best deed om in die “lege” zaal toch wat sfeer te brengen. Dit heeft onze spelers en staf zeker deugd gedaan… Dank U Sandro !

Tijdens de wedstrijd zelf was het opvallend dat beide ploegen een gebrek hadden aan matchritme (voor Falco was het al geleden van 19 november dat er kon worden gespeeld…!) . Meteen de voornaamste reden waarom we vanavond absoluut wilden spelen en dat het uitstellen van deze wedstrijd (wat in ons geval kon ) geen optie was. Het gebrek aan matchritme zorgde er onder meer voor dat beide ploegen veel teveel balverliezen leden...

Falco begon eerder aarzelend aan de wedstrijd : 5-9 na 5’ maar een 8-0 zorgde voor de kentering en na tien minuten stond er al een mooie 21-14 op het bord. De tweede periode verliep dan gelijkopgaand met 36-29 rustcijfers tot gevolg. Vermeldenswaardig in deze eerste helft : de vier driepunters van Bart Samaey

De start van de derde kwarter was uitstekend : een 11-0 zorgde ervoor dat er na amper vier minuten bijna een twintigpuntenkloof op het bord stond en de wedstrijd gespeeld leek ( 47-29) . Ons fanionteam controleerde vanaf de tweede helft perfect deze wedstrijd en won dan ook oververdiend met 76-64 deze “coronawedstrijd”  tegen Boom. Deze vijfde competitiezege brengt ons opnieu op een gedeelde zesde plaats in de algemene rangschikking. Een plaats waar we zeker kunnen mee leven…

We kunnen nu alleen maar hopen dat de rest van de competitie opnieuw een normaal verloop krijgt en er niet meer moet worden uitgesteld. Ons programma van de A-ploeg brengt normaliter volgende week een verplaatsing naar Finexa Oostende (zondag, 14.30 uur). Een ploeg die op dezelfde hoogte staat in de algemene rangschikking. Pas op vrijdag 4 februari volgt dan de volgende thuiswedstrijd tegen Willebroek. Dit zou op papier een haalbare kaart moeten worden. Willebroek staat op de 12e plaats met een 3 op 7…

Kwarterstanden : 21-14.-    15-15(36-29),-    21-14(57-43),-    19-21(76-64)

Falcopunten : Jonas Cornelis,- Adhémar Tanghe,- Bart Samaey 14,- Robbe Van den Bossche 17,- Thomas Foucart 6,- Thibaut Platteeuw 8,- Harm Loontiens 3,- Thomas Meireman 17,- Jorre De Wilde 2,- Matthew Depondt 9.-

FALCO B LAAT THUIS STEEK VALLEN TEGEN ERPE MERE A :

Op papier leek deze opdracht voor Falco B in 2e Landelijke haalbaar want de bezoekers hadden nog maar twee zeges behaald op tien wedstrijden terwijl onze B ploeg toch al met zeven stuks mooi in de subtop gerangschikt stond. Ook deze wedstrijd werd jammer genoeg zonder publiek gespeeld.  De bezoekers namen de beste start (0-5) en konden de eerste kwarter afsluiten met een 10-16 score. De tweede kwarter liep Erpe Mere verder uit tot 10-23(3’) maar door een 10-0 van Falco B kwamen we weer in de wedstrijd. Met een ruststand van 20-26 was er nog niets verloren. Het werd nog beter in de derde periode want na 35-36 halfweg kwam Falco B voor het eerst aan de leiding na zeven minuten : 37-36. Op het einde van de derde kwarter kon het met een 37-40 stand nog alle kanten uit en dit ,bleef ook zo tot drie minuten ver in de laatste periode : 40-42… Maar toen plaatsten de bezoekers een droge 0-9 (40-51) en daarvan kon Falco B zich niet meer herstellen. Erpe Mere controleerde de match en kon uiteindelijk verdiend winnen mete 52-65 cijfers. Met een 7/11 blijft Falco B wel nog in de subtop van de rangschikking. Volgende week moet Falco B naar Blankenberge. Beide ploegen staan dicht bij elkaar in de algemene rangschikking. In e heenronde won Falco B met 84-74. Het kan aan de kust dus alle kanten uit…

Kwarterstanden : 10-16.-    10-10(20-26),-    17-14(37-40),-    15-25(52-65),-

Falcopunten : Stef Feyers 7.- Thibeau Deloddere 4.- Jorre De Wilde 7.- Giorgi Loladze 3,- Jonas Cornelis 10.- Arne De Winne 12.- Quinten Praet 5.- Lucas Cleymaet .- Rafaël Temmerman 2.- Jari Ghysens.- Ashley Marsh 2.-

FALCO D WINT NA EEN VERLENGING VERRASSEND OP LEDE B MET 72-81 !

Er stond vanavond voor onze D ploeg een moeilijke verplaatsing naar Lede B op het programma. Deze ploeg staat in de algemene rangschikking op de tweede plaats…Toch werd het daar een Lede een thriller waarin Falco D in moneytime dankzij een 0-10 nog een duidelijke zege kon behalen. Met een 5/11 komt onze D ploeg nu op een mooie gedeelde 9e plaats in de ranking met een bonus van drie zeges t.o.v. de degradatieplaatsen. Voor een promovendus dus een meer dan bevredigende tussenstand in deze onregelmatige coronacompetitie.

Eigenlijk bleven beide ploegen bijna heel de wedstrijd aan mekaar plakken. De eerste helft werd afgerond met een kleine Falcovoorsprong : 32-37. Het bleef spannend in de derde periode met een 44-44 stand na vijf minuten en een 52-54 stand op het einde van deze derde kwarter. Het bleef een onvervalste thriller waant in de laatste periode losten beide ploegen mekaar van geen vin. Na 5’ : 61-61.- na 9’ : 66-66 en in de allerlaatste minuut lukte Idris Bah twee ultieme vrijworpen die voor een gelijke eindstand zorgen : 68-68… In deze overtime bleef Lede nog twee minuutjes aanklampen (72-71) maar toen plaatste Falco D een sterke 0-10 en kon hiermee nog verrassend deze wedstrijd winnen en de belangrijke punten meenemen naar Sint Amandsberg ! Volgende week vrijdaag 21 januari staat er in het Sint Janscollege een derby tegen Bavi C op het programma Deze ploeg staat in de subtop op een mooie 3e plaats en won in de heenronde nog vlot van onze C ploeg met 73-58…Kunnen onze youngsters volgende week revanche nemen ????

Kwarterstanden : 17-18.-    15-19(32-37),-    20-17(52-54).-    16-14(68-68)     4-13(72-81)

Falcopunten : Thomas Tytgat 15.- Idris Bah 15.- Dries Valentyn 6.- Nando Saccasyn.- Tim Vandenberghe 5.-Gaëtan Messiaen 15.- Rico De Boever 4,- Raf De Vos 4,- Benjamin Sharpe 11,- Lowie Vernaillen 6.-

 

(luk)