artikel banner

FALCO B WINT AFGETEKEND TEGEN ARENDONK - OPNIEUW KLEINE NEDERLAAG VOOR FALCO C - FALCO D VERLIEST OP LEDE B - VLOTTE ZEGE VOOR THE FALCONS -

2e Landelijke : FALCO B SCOORT IN 2E HELFT 64 (!) PUNTEN EN WINT TOCH NOG AFGETEKEND TEGEN ARENDONK : 98-70

 

Wat een rare wedstrijd ! De rode lantaarn, Arendonk, was met amper 8 spelers komen opdagen in het Sint Janscollege maar nam van bij de start resoluut de leiding in deze wedstrijd. Zij bleven gedurende de eerste helft bijna steeds een tiental punten vóór terwijl onze B ploeg maar niet de goede kadans vond en lijdzaam moest toezien dat de rust bereikt werd met onverwachte 35-41 cijfers.

We weten niet wat coach Tibo T’Joncke tijdens de rust gedaan heeft om onze jongens wakker te schudden maar feit is dat onze B ploeg bij manier van spreken in de derde kwarter ontplofte en maar liefst 36 punten scoorde ! Met een tussenstand na dertig minuten van 70-55 was de wedstrijd eigenlijk gespeeld maar onze B ploeg bleef ook in de 4e kwarter demonstreren en met opnieuw een hoge kwarteruitslag (28-15) werd nog ei zo na als eindcijfer de century bereikt : 98-70. Een dikke proficiat voor deze tweede helft !!!

Met deze uitslag staat Falco B op een mooie 6e plaats in de middenmoot van de rangschikking en dit is een goede zaak in een reeks waar dit seizoen vier(!) dalers voorzien zijn…

Volgende twee weken krijgen we voor onze B ploeg geen gemakkelijk programma voorgeschoteld. Op zondag 4 februari staat om 17.00 uur een verplaatsing naar Sgolba A op het programma. Sgolba A staat momenteel met een 8/16 op de 8e plaats en de week daarop (10/2) moet Falco B opnieuw op verplaatsing, dit keer naar de B ploeg van Waregem die met een 10/15 op een mooie 5e plaats staat in de ranking… Kunnen we in deze wedstrijden het niveau benaderen van de 2e helft gisteravond dan zit er zeker een en ander in… we duimen !

Kwarterstanden : 16-24.-    18-17(34-41).-    36-14(70-55).-    28-15(98-70).-

Falcopuntnen : Michiel Vanhoecke.- Stan Noels 8.- Willem Nachtergaele 5.- Giorgi Loladze 12.- Vince T’Joncke 10.- Arne De Winne 5.- Luca Antheunis 16.- Dominique Veres 4.- Modest Diependaele 14.- Jo De Brabanter .- Martin Boone 10.- Rune Achtergael 14.-

 

2e Provinciale : FALCO C VERLIEST TEGEN SUBTOPPER TIGERS EVERGEM MET 60-64

Voor de 4e maal op rij verloor onze jonge C ploeg met klein verschil een competitiewedstrijd. Dat is zuur natuurlijk . We betalen hier duidelijk het gemis aan ervaring al hadden we gisteren de indruk dat onze spelers het vooral zelf hebben weggegooid in de laatste en beslissende kwarter. Met een tussenstand van 53-50 bij de start van de laatste kwarter lagen de kaarten nog vrij goed voor Falco C. Tenslotte was niet Janneke of Mieke op bezoek maar wel Tigers Evergem, 3e in het algemeen klassement. Op dat moment echter viel Falco C kwasi volledig stil : in die laatste kwarter scoorde onze ploeg nog amper 7 puntjes en moesten we ook nog 10 balverliezen noteren. Tigers Evergem kon dus profiteren van deze slechte Falco-periode en ultiem verdiend de zege in de wacht slepen. Jammer, want er zat zaterdagavond zeker een stunt in voor onze C ploeg.

Volgende opdracht volgt komende zondag in Aalter. Dan speelt Falco C om 15.00 uur een wedstrijd tegen de competitieleider Sgolba Aalter B. Deze ploeg verloor nog maar één keer en staat samen met Gentson B aan de leiding. Met 4/14 staat onze C ploeg intussen nog steeds in de kelderverdieping op de 10e plaats. Twee weken later (17 februari) komt dan de coleider Gentson B naar het Sint Janscollege…Twee loodzware opdrachten op een rij voor Falco C… benieuwd of onze ploeg voor een ware stunt kan zorgen…

Kwarterstanden : 15-27.-    19-8(34-35).-    19-15(53-50).-    7-14(60-64).-

Falcopunten : Michiel Vanhoecke 17.- Vince Lagae 3.- Nana Amoako.- Jo De Brabanter.- Willem Nachtergaele 8.- Lars Achtergael.- Arne De Winne 18.- Tibo De Caluwé.- Jasper Neirynck 1.- Luka Dutoy.- Xanten Bauche 2.- Martin Boone 11.-

 

3e Provinciale : FALCO D VERLIEST OP LEDE B NA MATIG SCOREND VERMOGEN : 58-46

Een verplaatsing naar 2e gerangschikt Lede B is natuurlijk geen gemakkelijke opdracht en dat bleek al duidelijk in de eerste kwarter die met 22-11 werd afgerond. Later zou blijken dat in die eerste kwarter de basis werd gelegd van de thuisoverwinning…  Onze D ploeg speelde wel een stuk beter in de tweede (11-14) en de derde (16-16) periode. Met een tussenstand van 49-41 na dertig minuten kon het in de beslissende kwarter dus nog alle kanten uit, maar…  beide ploegen kregen in die laatste kwarter af te rekenen met een falend scorend vermogen . De thuisploeg kwam amper aan 9 punten terwijl Falco D zelfs maar aan 5 puntjes kwam… Ruim onvoldoende dus om het Lede B nog moeilijk te maken. Met 58-46 eindcijfers werd het dus een verdiende zege voor de thuisploeg.

Met 7/12 blijft Falco D, op basis van het aantal verlieswedstrijden wel nog mooi op de 4e plaats in de algemene rangschikking van 3e provinciale. Volgende week vrijdag 2 februari komt leidersploeg Denderleeuw A om 20.30 u op bezoek in het Sint Janscollege. Deze ploeg verloor tot op heden slechts éénmaal(12/13). Kan onze D ploeg voor een stunt zorgen ???

Kwarterstanden : 22-11.-    11-14(33-25).-    16-16(49-41).-    9-5(58-46).-

Falcopunten : Dries Valentyn 5.- Thomas Tytgat 7.- Nando Saccasyn.- Pierre Maurice Scharpé 4.- Idris Bah 14.- Raf De Vos 8.- Gaëtan Messiaen 2.- Rico De Boever .- Benjamin Sharpe 4.- Lowie Vernaillen 2

 

KBOV-competitie : VLOTTE ZEGE VOOR THE FALCONS NA MOEILIJKE START

Met dank aan Marc Van Ryssel voor onderstaand Falconsverslag !

 

Hoewel de uitslag het niet laat vermoeden hadden de The Falcons (zonder Ongenaet en Malfait) het in de aanvangsminuten toch knap lastig tegen staartploeg Salamander. De bezoekers waren duidelijk niet uit Lokeren naar de Heiveldstraat afgezakt om zich gewillig te laten afslachten. Via 6-9 en 10-14 hielden ze in het aanvangskwart de teugels in handen en pas bij 15-14 kon de thuisploeg voor het eerst de leiding overnemen om het kwart af te sluiten met een 20-15 voorsprong. 

De bezoekers bleven stevig aanklampen en halfweg de 2e periode wezen de bordjes 35-28 aan. The Falcons startten dan een dolle 5 minuten en onder impuls van een ontketende Foucart ging het scorebord in één ruk naar 49-30 halfweg en was de wedstrijd zo goed als gespeeld.

Na de rust bleef het verschil aanvankelijk ongeveer gelijk en na 3 kwarters stond het scorebord op 65-43. In de laatste periode vonden de thuisspelers hun 2e adem  om uiteindelijk een dertigpuntenverschil als eindresultaat te laten noteren (87-57).

Er wachten in de 1e ronde nog 2 wedstrijden. Op donderdag 1 februari een thuiswedstrijd tegen de 3e uit de reeks (Dynamo Dampoort) en op maandag 5 februari een verplaatsing naar het ongeslagen BT GroepDeMeyer in Laarne.

 

Standen: 20-15   29-15 (49-30)   16-13 (65-43)   22-14 (87-57)

Punten: Gevaert B.: 8; Van der Cruyssen N.: 5, Gevaert G.: 6; Gevaert Q.: 4; Petit: 14; Foucart: 32; De Bucke: 8; De Groote: 10.

Driepunters: 8 (Niels: 1; Brecht: 1; Thomas: 6).

 

(luk)