artikel banner

(update 07 02 2022 ) Mooie zege voor Falco A tegen Willebroek,- Zware thuisnederlaag voor Falco B tegen Waregem B - Falco C wint moeizaam tegen rode lantaarn Denderleeuw B - Falco D verliest wedstrijd in laatste kwarter -

Twee op vier dit weekend met een mooie zege van Falco A tegen Willebroek, offday van onze B ploeg tegen Waregem , een moeizame zege van onze C ploeg tegen Denderleeuw B en verlies voor Falco D.  Positief was wel dat vanaf dit weekend opnieuw publiek was toegelaten op de wedstrijden.... we hopen dat dit definitief is ! 

OVERTUIGEND FALCO A WINT MET 87-74 MOOIE WEDSTRIJD TEGEN WILLEBROEK

In een ( nu eindelijk opnieuw mét publiek ) aangename wedstrijd heeft Falco A verdiend afstand kunnen nemen  van Willebroek en nam hierdoor revanche voor de nederlaag in de heenronde (78-71). Falco stond de hele wedstrijd aan de leiding en was vooral fysiek sterker tegen een ervaringrijk Willebroek. Het hoge Falcotemo gedurende de hele wedstrijd werd de bezoekers uiteindelijk fataal en daarenboven konden we onder meer rekenen op een Falcoduo Thomas Foucart en Robbe Van den Bossche die in hun beidjes zorgden voor 48 punten. Op basis van het aantal verloren wedstrijden komt onze fanionploeg nu op een met vier gedeelde derde plaats in de algemene rangschikking.

In een gelijkopgaande eerste kwarter nam Falco steeds de leiding en via 15-9 (5’) en 17-10(7’) werd deze periode met een 19-18 stand afgesloten. Falco nam een verschroeiende start in de tweede kwarter : op twee minuten tijd werd een 13-0 gerealiseerd met onder meer drie bommen van Thomas Foucart : 32-18. Vijf opeenvolgende balverliezen waren wat minder maar over halfweg deze tweede periode werd de maximumvoorsprong van 16 punten bereikt : 37-21. Van die zestien punten bleven er aan de rust nog negen over : 45-36 waardoor het eigenlijk nog alle kanten uitkon. Willebroek kwam het best uit de kleedkamer en kon dichterbij sluipen : 47-42 (3’) , 51-47(5’) en 61-56(9’). Falco hield echter het hoofd koel en kon de derde periode afsluiten met een 67-59 stand.  Nadat Willebroek in de beslissende kwarter na amper één minuut opnieuw terugkwam tot op zes puntjes : 69-63 gooide Thomas Foucart ( MVP van de wedstrijd met onder meer 6 bommen en 27 punten  ! ) nog maar eens twee driepunters op rij binnen en zorgde hiervoor voor een geruststellende 75-63 stand. (3’). Van dan af groeide de voorsprong opnieuw tot 16 punten (81-66, 5’) . Falco bleef het tempo zeer hoog houden waardoor de bezoekers niet meer in staat waren nog dichterbij te komen en de oververdiende thuiszege niet meer in gevaar kwam : 87-74. Deze zesde seizoenszege mocht in elk geval gezien worden. Het was een aangename , boeiende wedstrijd met een juiste winnaar. Volgend weekend staat een verplaatsing naar Anderlecht op het programma. Deze ploeg staat voorlaatste in de algemene rangschikking en thuis wonnen we tegen hen meet duidelijke 82-57 cijfers. Op papier dus een haalbare kaart… we duimen !

Kwarterstanden     19-18.-    26-18(45-36),-    22-23(67-59),-    20-15(87-74)

Scouting : 2pt : 25/43(58%),-    3pt: 9/19(47%),-    totaal : 34/62 ( 54%),-      TO : 27

Falcopunten : Jonas Cornelis 4,- Dries Lioen 6,- Bart Samaey 12,- Robbe Van den Bossche 21,- Thomas Foucart 27,- Thiubaut Platteeuw 2,- Harm Loontiens 9,- Thomas Meireman 2,- Leander De Maesschalck,- Matthew Depondt 2,- Adhémar Tanghe 2,- Arne Vanlaer,-

 

FALCO B HEEFT EEN OFFDAY EN LIJDT ZWARE NEDERLAAG TEGEN WAREGEM B : 49-67

Een dramatische start (5-21 na tien minuten ! ) zorgde ervoor dat onze B ploeg nooit meer in de wedstrijd kwam. Met een afwerking van slechts 26 % zat Falco B duidelijk in een totale offday en maakte het Waregem wel heel makkelijk om deze wedstrijd met groot verschil te winnen. De bezoekers toonden veel beter ploegspel terwijl teveel individuele nummertjes Falco niets opbrachten. Een wedstrijd om vlug te vergeten…

Een dramatische eerste kwarter met 15 % afwerking en zeven balverliezen leverde ons een grote achterstand op : 5-21…De eerste minuten van de tweede periode waren niet veel beter (3’ : 8-26) en het was pas over halfweg dat er wat beterschap was en de rust kon bereikt worden met een nog mogelijkheden : 23-33. In de derde periode kregen we een jo-jo situatie : de bezoekers startten meet een 0-8 (23-41) gevolgd door een eveneens  8-0 voor Falco . Status quo dus na 4’ : 31-41. Waregem plaatste toen echter een duidelijke 0-10 waardoor de wedstrijd na 7’ met een twintigpuntenachterstand eigenlijk gespeeld was (31-51…) Een 9-1 leverde wel nog een 40-52 stand op na dertig minuten. Onze ploeg had duidelijk last met de sterke en agressieve verdediging van Waregem en kwam met een 2/16 in deze periode amper tot scoren.. Dit beterde niet in de laatste periode want vier opeenvolgende balverliezen in de eerste twee minuten maakten nog wat duidelijker dat Falco B een echt slechte dag had. We kwamen uiteindelijk maar aan 49 punten en dat wordt het moeilijk om een wedstrijd te winnen. Waregem moest geen sterke prestatie leveren om vandaag te winnen van dit Falco B…Eindcijfers : 49-67…Toch een pluspuntje : met 15/23 gelukte vrijworpen was dit onderdeel zeer behoorlijk terwijl we ook niet mogen klagen over de getoonde inzet van de spelers. Volgende week reist onze B ploeg naar rode lantaarnploeg Denderleeuw A. Deze ploeg won nog geen enkele wedstrijd. We duimen voor een gepaste Falco B reactie na de offday van gisteren !

Kwarterstanden : 5-21.-    18-12(23-33).-    17-19(40-52),-     9-15(49-67),-

Scouting : 2pt : 12/44(27%),-     3pt: 3/13(23%),-    15(57(26%),-    FT: 15/23(65%),-    TO : 21

Falcopunten : Stef Feyers 9.- Jorre De Wildde 7,- Jens Coppens 8,- Jonas Cornelis 7,- Arne De Winne 2,- Quinten Praet 4,- Stijn Teughels,- Rafaël Temmerman,- Jari Ghysens 3.- Matthew Depondt 9.-

 

FALCO C NEEMT PAS IN MONEYTIME DE ZEGE IN HANDEN TEGEN RODE LANTAARN DENDERLEEUW B : 69-57

Neen, het was geen sterke wedstrijd van onze jonge C ploeg maar uiteindelijk telt wel de overwinning natuurlijk . Tegen rode lantaarnploeg Denderleeuw B (slechts 1 zege tot nu toe) moesten we wachten tot de 35e minuut met een stand van 54-51 vooraleer Falco C eindelijk afstand kon nemen. Het werden uiteindelijk nog gevleide 69-57 eindcijfers waardoor de 6e plaats in de ranking gevrijwaard kon worden.

Jo-jo start met een 5-0 die onmiddellijk werd gevolgd door een 0-7 en een 12-2.. De eerste kwarter werd afgesloten met een voor Falco C mooie 24-17 tussenstand. In de tweede kwarter zagen we een ander spelbeeld want de bezoekers kwamen over halfweg verrassend op gelijke hoogte en zelfs op voorsprong : 28-29. Wel konden we gaan rusten met een kleine bonus : 33-31. In de eerste helft konden we reeds vaststellen dat onze jonge C ploeg het lastig had met de agressieve verdediging van de bezoekers die helemaal niet speelden als “rode lantaarn”…Een van de gevolgen was dat onze ploeg in de eerste helft alleen al 17 keer balverlies leed. En dit beterde niet in de derde periode met ook daar 11 keer balverlies. Gevolg : de bezoekers, die zeker niet een “rodelantaarnindruk” gaven , integendeel, kwamen niet alleen langszij  (5’ 37-37) maar namen ook een voorsprong van 38-47 (8’)  Een 9-0 zorgde er dan gelukkig voor dat na dertig minuten met een 47-47 stand nog alles mogelijk was. In de laatste kwarter bleven beide ploegen in mekaars buurt (52-51) tot ongeveer halfweg Falco C plots wakker werd en in de laatste vijf minuten nog 17 punten scoorde ! Van een remonte gesproken !  Denderleeuw B brak en moest lijdzaam toezien dat onze jonge C ploeg in moneytime dan toch nog verdiend de overwinning pakte, zij het dan wel met gevleide cijfers : 69-57 . Opvallend cijfer : Falco C leed in deze wedstrijd liefst 35 keer balverlies…dat moet dit seizoen zowat het rekord zijn… Een eerder matige wedstrijd dus maar wel een zege die ons intussen op de 6e plaats brengt in de algemene rangschikking en dat blijft mooi voor onze jonge ploeg. Volgend weekend volgt een derby op Feniks Gent, een ploeg die tot nu toe één zege méér telt dan Falco (7-8) en op basis van de verloren wedstrijden op een mooie tweede plaats staat. Een mooie uitdaging voor onze C ploeg die voluit kan mikken op een 8e seizoenszege !

Kwarterstanden : 24-17,-    9-14(33-31),-      14-16(47-47),-     22-10(69-57),-

Scouting : 2pt: 22/41(53 ),-    3pt: 2/18(11%),-    totaal : 24/59(40%),-     FT: 18/27(66%),-    TO: 35…

Falcopunten : Kris Kalonda Mutwala 9.- Vince Lagae ,- Thibeau Deloddere 6.- Jo De Brabanter 2.- Giorgi Loladze.- Aaron De Winne 17.- Gill Van den Broecke 7.- Yarne El Mabrouk 5.- Stijn Teughels 11.- Wout De Saegher 2.-

FALCO D VERLIEST WEDSTRIJD IN LAATSTE KWARTER

Gisteren stond met Donza E – Falco D een wedstrijd uit de middenmoot van de rangschikking in 3e Provinciale op het programma. Gedurende drie kwarters waren beide ploegen mekaar waard maar in de beslissende periode kraakte Falco D en moest ze de overwinning aan de thuisploeg laten met 59-59 cijfers…

In de eerste kwarter losten beide ploegen mekaar amper (5-5, 5’) en de thuisploeg kon deze eerste periode afronden met een minimale voorsprong : 15-14. In de tweede kwarter kwam onze D ploeg even aan de leiding (17-18, 3’) maar dit duurde niet lang want Donza E reageerde gepast (31-21, 9’) en we konden gaan rusten met een 33-29 tussenstand. In de derde kwarter kwam Falco D dichterbij ( 37-36. 4’) en in de 9e minuut zelfs helemaal op gelijke hoogte (43-43). Ultiem kon Donza E toch nog deze derde periode afsluiten met 47-46. De beslissing zou dus sowieso vallen in de laatste kwarter waarin Falco D in de eerste minuten opnieuw aan de leiding kwam : (49-50. 2’). Van dan af liep het echter verkeerd. Een 10-0 zorgde halfweg deze laatste periode plots voor een 59-50 tussenstand en dit kwam onze D ploeg niet meer te boven. Deze tussensprint van Donza E was ook in de einduitslag te vinden : 69-59…De vierde kwarter was er blijkbaar teveel aan voor onze D ploeg want hij werd met 22-13 cijfers verloren… Meet een 6/13 blijft Falco D wel in de middenmoot van de rangschikking (9e) en ontvangt volgend weekend Melsele C in het Sint Janscollege. Deze ploeg staat met een 5/14 , met één zege minder dan Falco D, op de 11e plaats. Voor Falco D sowieso een kans om resoluut te gaan voor een 7e competitiezege !

Kwarterstanden : 15-14.-    18-15(33-29),-    14-17(47-46),-    22-13(69-59),-

Falcopunten : Thomas Tytgat 17.- Idris Bah 12.- Nando Saccasyn,- Dries Valentyn 7,- Pierre Maurice Scharpé 2,- Tim Van den Berghe 4.- Gaëtan Messiaen 1.- Rico De Boever 9.- Lowie Vernaillen 7.-

(luk)