artikel banner

(update 10.30 u) OPNIEUW EEN TOPWEEK VOOR FALCO : A-TEAM WINT OOK LAATSTE COMPETITIEWEDSTRIJD – FALCO U16A IS BELGISCH KAMPIOEN ! – THE FALCONS PLAATSEN ZICH OOK VOOR DE FINALE KBOV BEKER !

KAMPIOEN FALCO A SLUIT, NA ZEGE TEGEN ESNEUX, DE COMPETITIE AF MET GROOTSTE ONDERSCHEIDING : 25 ZEGES OP 26 WEDSTRIJDEN !

Tegen Esneux werd het voor Falco A op een zondagnamiddag in het Sint Janscollege allesbehalve een wandeling door het park… De bezoekers, die het seizoen afsluiten op een gedeelde zesde plaats met Ninane, lagen er op gebrand de enige ploeg te worden die tweemaal de competitieleider kon verslaan (zij waren de ploeg die Falco de enige nederlaag kon aansmeren in de heenronde..). Voor Falco was er nog één doelstelling, revanche nemen voor die enige nederlaag en zo dit prachtige seizoen in schoonheid afsluiten met 25 overwinningen op 26 wedstrijden ofte met grootste onderscheiding !

Na een uitstekende start (12-7) viel Falco wat stil en halfweg de eerste kwarter konden de bezoekers op gelijke hoogte komen (12-12). In de laatste twee minuten kon Falco via een 9-0 deze kwarter afsluiten met een 23-17 tussenstand.

Na 26-17 in de eerste minuut van de tweede kwarter volgde echter een droge 0-14 op ons bord en stond Esneux halfweg duidelijk aan de leiding : 26-31. Falco kon nog terugkomen in de 8e minuut (33-33) maar moest toch gaan rusten met een minimale achterstand : 37-39.

In een spectaculaire derde periode liep Esneux uit tot een voorsprong van 9 punten (47-54). Dat zag er dus op dat moment niet goed uit. Toch kon Falco deze derde kwarter nog winnen met 29-28 en zo de winstkansen vrijwaren (66-67)

In de beslissende kwarter kwam Falco in de 2e minuut opnieuw aan de leiding met een driepunter (69-67) en dit was het sein om in één ruk via een 10-0 halfweg een tienpuntenkloof te slaan. Esneux kon minder en minder om met het opgelegde tempo van onze fanionploeg en scoorde in deze laatste periode amper zes puntjes. Voor Falco kwam het er dan op aan de opgebouwde tienpuntenvoorsprong vast te houden tot het einde en dat lukte ook : 82-73. Een dik verdiende overwinning tegen een wel verrassend goed spelend Esneux.

Daarmee wordt de competitie nu afgesloten met 25 zeges op 26 wedstrijden. Dit moet voor onze club zowat een unicum zijn én bekroond met de kampioenstitel in TDM2 (derde nationale) én oververdiende promotie naar TDM1( 2e nationale).

 Een dikke proficiat en dank aan :

* de sportieve leiding van Falco A  : headcoach Jeffrey Brown, assistantcoach Gunnar Delepeleire     en sportief manager Pat Gevaert

* de spelers van onze fanionploeg die dit slopende seizoen meer dan succesvol hebben afgewerkt

* onze talrijke supporters die een belangrijke steun waren voor onze ploeg

* onze vele medewerkers die ervoor zorgden dat de organisatie op en rond het veld en in ons       clubhuis een succesvol vlot verloop kenden

We kijken nu reeds uit naar het nieuwe seizoen in een voor amateurs hoogst haalbare reeks in België de TDM1 ofte 2e Nationale . We hopen U een van de volgende dagen de nieuwe samenstelling van ons fanionteam te melden. Het huiswerk voor ons A-team is af en het ziet er veelbelovend uit !

Maar eerst willen we nog zoals elk jaar ons seizoen afsluiten met een FALCO-SLOTDAG. Dit jaar zal deze organisatie plaatsvinden op ZONDAG 25 JUNI. Op het terras vóór ons clubhuis in het Sint Janscollege. We starten om 11.30 u met een aperitief, gevolgd door een eetfestijn. Traditioneel komen ook volgende items aan bod : huldiging van onze kampioenenploegen,- de Trofeeën Sportverdienste “Wim Poppe” per ploeg,- Nieuwe Slogan 2023-2024.- Slotdagtombola én een Springkasteel… meer info met de inschrijvingsmodaliteiten volgen binnenkort ->SAVE TE DATE !

 

FALCO 16A : KAMPIOEN VAN BELGIË !!!!

Gisteren werden in het verre Sprimont de halve finales en de finales gespeeld in de final four voor het kampioenschap van België. Onze U16A ploeg vertegenwoordigde daar op een schitterende wijze onze club want zowel in de halve finale tegen Gentson als in de finale tegen het Waalse Morlanwelz werd er gewonnen ! Falco 16A mag zich dus Belgisch Kampioen noemen 2022-2023 . Een schitterende bekroning van een prachtig seizoen met veel spelers die reeds van jongsaf bij onze club spelen . Een dikke pluim voor ons Jeugdproject ! 

De mannen van coach Dirk Dewaelle namen in de halve finale om 10.45 u tegen Gentson een uitstekende start en wonnen de eerste kwarter met 21-13. Ook aan de rust (39-30) werd deze voorsprong grotendeels behouden. Een sterke derde kwarter zorgde zelfs voor een 18-puntenvoorsprong 63-46 maar Gentson gaf niet op en in de laatste periode naderden ze op 2 minuten van het einde tot op tien punten : 73-63. In “moneytime” bleef Falco echter de baas en won uiteindelijk met duidelijke 78-67 én een ticket voor de finale tegen Morlanwelz

Kwarterstanden : 21-13.-    18-17(39-30),-    24-16(63-46),-    15-21(78-67),-

Falcopunten : Wout Van den Bossche 2.- Kiyaan Afellad,- Vince Lagae 12.,- Tibo Decaluwé .- Vince T'Joncke 18.- Ziyad Kafando 3.- Luca Antheunis 10.- Michiel Van Hoecke 4.- Stan Noels 15.- Tobias Verheye .- Xanten Bauche 4.- Jasper Neirynck 10.-

 

De finale werd om 15.15 uur gespeeld en werd vooral in de laatste kwarter nog een spannende strijd. In de eerste helft had Falco via een rustig meesterschap een veelbelovende voorsprong van 15 punten opgebouwd (50-35). Deze voorsprong werd ook in de derde kwarter grotendeels behouden 66-53. In de laatste kwarter kregen een paar Falcojongens te maken met krampen en werd ook Stan Noels uitgesloten… Hierdoor kwam Morlanwelz op zes minuten van het einde terug tot 68-64 en het zou op die manier nog spannend blijven tot het einde : 69-68’ op 4’ van het einde, en 72-70 op 1,15 van het einde maar… Falco nam toen alle twijfels weg met een beslissende 5-0 en kroonde zich op die manier tot BELGISCH KAMPIOEN : uitslag : 80-70. !!!

Kwarterstanden : 22-17.-    28-18(50-35),-    16-18(66-53),-    14-17(80-70).-

Falcopunten : Wout Van den Bossche 2.- Luka Dutoy.- Vince Lagae 9.- Tibo Decaluwé 9.- Vince T'Joncke 16.- Ziyad Kafando.- Luca Antheunis 11.- Michiel Fan Hoecke 8.- Stan Noels 15.- Tobias Verheye .- Xanten Bauche 8.- Jasper Neirynck 2.-

Een dikke proficiat aan coach Dirk Dewaelle, alle spelers en begeleiders plus de vele Falcosupporters die deze verplaatsing per bus meemaakten . Zij werden beloond  met schitterende basketmomenten om nooit meer te vergeten !

Je kan onderaan dit artikel twee foto's vinden van de fiere U16A ploeg !

 

THE FALCONS NAAR DE FINALE VAN DE KBOV-BEKER !

(met dank aan Marc Van Ryssel voor onderstaand Falconsverslag)

Na de 108-74 winst in de thuiswedstrijd van de halve finales van de KBOV-Beker was de terugwedstrijd op het terrein van Beautox eigenlijk een overbodig nummertje geworden. Desondanks dit gegeven maakten beide     teams er een gesmaakte, hoogstaande wedstrijd van.

Beautox startte de wedstrijd in de hoogste versnelling en nam onmiddellijk de leiding (11-5 en 20-10) om deze het ganse 41e kwart niet meer uit handen te geven.

Het was vooral te danken aan de 3 opeenvolgende driepunters van Ongenaet  dat het verschil na 10 minuten slechts 9 punten bedroeg (26-17. In de 2e periode

kwamen ook de andere Falcons onder stoom en werd de kloof gedicht. Bij 30-31 kwamen de bezoekers voor het eerst op voorsprong om aan de rust te leiden met 41-45 cijfers.

In tegenstelling tot de heenwedstrijd (toen Beautox in de 2e helft volledig kopje onder ging) bleef er nu de ganse 3e periode evenwicht. Met The Falcons meestal lichtjes op voorsprong resulteerde het  3e kwart via een gelijke 21-21 uitslag naar een 62-66 stand na 30 minuten. Ook in het 4e kwart was het verschil tussen beide teams heel miniem. De thuisclub naderde nog tot 68-69 en nam bij 72-71 zelfs even opnieuw de leiding over. De laatste minuten toonden The Falcons zich echter het sterkst en via 77-84 werd het einde bereikt bij een 80-87 stand.

De finale van de KBOV-Beker (tegen Kobbelken) heeft plaats op donderdag 18 mei om 20.00 h in het Sportpark Aalter (organisatie Sgolba Aalter).

Standen: 26-17   15-28 (41-45)   21-21 (62-66)   18-21 (80-87).   

Punten: Gevaert B.: 10; Ongenaet: 20; Van Hulle: 18; Petit: 4; Malfait: 7; Foucart: 15; De Groote: 13; De Bucke.

Driepunters: 12 (Benoit: 2; Dimitri: 6; Thomas: 3; Pieter: 1).

 

(luk)