artikel banner

OPNIEUW WINST VOOR FALCO A - FALCO B WINT NA VERLENGING - FALCO C VERLIEST TEGEN LEIDER HAMME

FALCO A BLIJFT MAAR WINNEN !  - ONWAARSCHIJNLIJKE TERUGKEER ZORGT VOOR FALCO-B ZEGE NA VERLENGING -  FALCO C VERLIEST TEGEN ONGESLAGEN LEIDER

Ook op Ninane kon onze fanionploeg een duidelijke zege boeken en blijft samen met Nijvel ongeslagen co-leider in TDM2(3e nationale). Diezelfde avond zagen we in het Sint Janscollege een onwaarschijnlijke remonte van onze B ploeg tegen Waregem B en via een verlenging werd een zege uit de brand gesleept met 72-66 cijfers. Falco C had het tegen ongeslagen leider Hamme A wat moeilijker al had er op basis van het wedstrijdverloop toch meer in gezeten…

FALCO A BLIJFT ONGESLAGEN NA WINST OP NINANE : 59-75

Een verplaatsing naar Wallonië blijft steeds een moeilijke opdracht. Ninane had thuis nog niet verloren dit seizoen. Het was dus zaak om 100 % geconcentreerd deze match aan te pakken. Dit lukte ook want onze A ploeg speelde een beresterke eerste kwarter waarin het bijna dertig punten scoorde : 14-29. Dit werd de basis van de latere overwinning. In de tweede kwarter kon de thuisploeg ietwat terugkomen en in de derde periode viel onze ploeg wat in slaap waardoor Ninane naderde tot 49-54…In de laatste kwarter zette Falco A echter overtuigend orde op zaken en kon nog afgetekend met 59-75 winnen . Robbe Van den Bossche scoorde in deze wedstrijd 26 punten en was dus de MVP gisteravond. Met vijf op vijf blijft ons fanionteam , samen met Nijvel, ongeslagen aan de leiding. Intussen wordt ook nog gezocht naar een geschikte datum om de wedstrijd tegen Luik B te herspelen. Is blijkbaar niet zo simpel… Nu kijken we uit naar onze volgende opdracht, een thuiswedstrijd tegen Leuven B. Deze ploeg staat met een vier op zes, mooi op de vierde plaats in de algemene rangschikking en won gisteren nog op Geel met 64-72. Opgelet : deze wedstrijd wordt nu vrijdag 11 november gespeeld om 15.00 uur in het Sint Janscollege. Op deze FAMILY DAY voorzien we hotdogs en croque monsieurs, maken we de uitslag bekend van de ploegfotowedstrijd, kan kledijpakket gepast en besteld worden én wordt de U8 ploegen voorgesteld. U komt toch ook ?!

Kwarterstanden : 14-29.-    19-15(33-44),-    16-10(49-54),-    10-21(59-75),-

Falcopunten : Jasper Unal 11.- Dries Lioen .- Robbe Van den Bossche 26.- Leeander De Maesschalck 4.-  Adhemar Tanghe 2.- Thibaut Platteeuw 12.- Thomas Meireman 3.- Kristof Ongenaet 5.- %atthew Depondt 2.- Sam Caron 10.-

 

FALCO B KAN ERBARMELIJKE EERSTE HELFT NOG RECHTZETTEN EN WINNEN NA VERLENGING TEGEN WAREGEM B : 72-66

Wat we gisteren in de wedstrijd Falco B – Waregem B hebben meegemaakt is redelijk ongezien. We waren nochtans verwittigd want dit Waregem schakelde vorige week nog tweedeklasser uit in de Beker van Vlaanderen met ruime 91-73 cijfers. een verwittigd man enz… maar …Falco B was duidelijk niet klaar voor deze wedsrijd. Een erbarmelijke eerste helft  met een afwerkingspercentage van amper 17 % én liefst 17 balverliezen toonde een onkennelijke Falco B ploeg die blijkbaar een totale offday had. Halfweg de tweede kwarter zag het er met een 9-23 stand echt niet goed uit. De ruststand van 16-26 zegt genoeg en terzelfdertijd was ook de prestatie van Waregem niet zo sterk want ook de 26 punten aan de rust waren niet overtuigend.  Een snertmatch langs beide kanten dus… Wat coach Sam Verstraete tijdens de rust verteld heeft aan onze spelers weten we niet maar we zagen van bij het begin in de tweede helft plots een veel gretiger Falco B aan het werk. Langzaam maar zeker knabbelde onze B ploeg aan de opgelopen achterstand en na dertig minuten leek met een 39-43 stand weer een en ander mogelijk. In de tweede minuut van de laatste kwarter kon de wedstrijd met een 43-43 stand opnieuw beginnen. Van dan af werd het heel spannend met tussenstanden als 50-51 (6’),- 54-55(8’),- 56-55 (9’)(eerste maal dat Falco B in deze wedstrijd aan de leiding kwam),- 58-55 (10” van het einde) en een 58-58 stand op 6”van het einde… en… verlenging ! In deze verlenging zagen we een sterk Falco B. Op een bepaald ogenblik zag het er minder goed uit want we verloren aan minuut 3 met een 63-62 tussenstand Thibaut Deloddere wegens krampen . In deze verlenging leek de vermoeidheid bij de bezoekers toe te slaan en Falco B speelde omzeggens een perfecte vijf minuten met een afwerking van 71 % . We wonnen deze extra-tijd met 14-8 en dit was ruim voldoende om uiteindelijk toch nog deze wedstrijd te winnen met 72-66. ! Met zijn 20 punten mogen we Lucas Cleymaet als MVP van de wedstrijd noemen. Weinig aanwezigen hadden dit scenario na die belabberde eerste helft nog voor mogelijk gehouden. Opnieuw werd bewezen dat onze B ploeg over een sterke mentale weerbaarheid beschikt en dat loonde ook vandaag. Met een onverhoopte vier op vijf staan we nu op de tweede plaats in de ranking van groep 1 in 2e Landelijke, na ongeslagen leider Baasrode. We zijn dus goed op weg om in de noodzakelijke eerste vier te eindigen al is de weg nog vrij lang. Volgende week zaterdag staat een loodzware opdracht op het programma, een verplaatsing naar Knesselare . Deze ploeg staat met een 3/5 op de derde plaats en verloor dit weekend de topwedstrijd op Baasrode met 86-74. Wat we hebben kunnen ze ons alvast niet meer afpakken en wie weet kunnen we in Knesselare nog stunten ?

Kwarterstanden : 6-16.-    10-10(16-26),-    23-17(39-43),-    19-15(58-58),-    14-8(72-66),-

Scouting : 2pt: 22/57(38%),-  3pt: 4/16(25%),-  tot: 26/73(35%),- FT: 15/28(53 %),-  TO: 24…

Falcopunten :  Jorre De Wilde 10.- Thibeau Deloddere 10.- Willem Nachtergaele .- Tristan Boone 16.- Modest Diependaele 1.- Arne De Winne 11.- Rafaël Temmerman 2.- Lucas Cleymaet 20.- Quint De Smet 2.- Martin Boone .- Jari Ghysens.- Ashley Marsh.-

 

FALCO C VERLIEST TEGEN ONGESLAGEN LEIDER HAMME NA VERDIENSTELIJKE WEDSTRIJD : 60-69

Onze jonge C ploeg speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen ongeslagen leider Hamme A en verloor alleen in de derde kwarter even de pedalen . Mooie start van beide ploegen : 20-21 na tien minuten. In de tweede kwarter bleef Falco C aardig meespelen en stond aan de rust zelfs voor : 33-32. In de derde periode ging het dan wat minder want een 0-10 zorgde al onmiddellijk voor een 33-42 stand. Na dertig minuten  was het 42-51 en in de laatste kwarter was Falco C opnieuw de evenknie van de leiders maar dit was onvoldoende om de schade van de derde periode weg te werken. Eindcijfers : 60-69 na een wedstrijd die behoudens de derde kwarter grotendeels gelijklopend verliep. Om in aanmerking te komen voor de overwinning was het scorend vermogen (waaronder slechts 13/24 vrijworpen) toch wat beperkt. Nog opmerkelijk : de ervaring haalde het uiteindelijk op de jeugd want de gemiddelde leeftijd van Hamme was 28 jaar… bij Falco C : 18 jaar Komende zaterdag12 november staat een verplaatsing naar Eksaarde op het programma. Deze ploeg staat onderaan in een groepje met 1/5. Voor Falco C wordt dit een cruciale wedstrijd. Met een 2/4 staan we nu op de vierde plaats in groep 1 van 2e Provinciale. Willen we deze plaats behouden dan is winst in Eksaarde eigenlijk een must.. Komaan mannen, jullie kunnen het !

Kwarterstanden : 20-21.-   13-11(33-32),-    9-19(42-51),-    18-18(60-69),-

Scouting : 2 pt: 12/34(35%),-    3pt: 6/26(23 %),-    tot: 18/30(30%),-    FT: 13/24(54 %),-   TO: 17

Falcopunten : Vince Lagae 7.- Martin Boone.- Willem Nachtergaele 2.- Kjartan Despière 10.- Jo De B rabanter 2.- Arne De Winne 5.- Aaron De Winne 6.- Natan De Coninck 11.- Ashley Marsh 4.- Stijn Teughels 10.- Rune Achtergael 3.-

(luk)