artikel banner

WAAR IS DAT FEESTJE…HIER IS DAT FEESTJE…FALCO A STUNT OPNIEUW EN WINT TEGEN EERSTEKLASSER LUIK MET 80-76 !!!

Massa volk (onder meer veel oud Falcospelers maakte het nog leuker ! )Formidabele en uitzinnige sfeer en een  zeer aantrekkelijke en spannende wedstrijd die afgerond werd met een nieuwe stunt van ons fanionteam . Een meer dan  verdiende winst tegen eersteklasser Luik ! Wat wil je nog méér ??? De basketliefhebbers uit onze regio werden door onze spelers en sportieve staf gisteravond meer dan verwend. Een dikke proficiat is hier op haar plaats. En nu …nieuwsgierig wachten op de loting voor de 1/8e finales !

De wedstrijd begon (wegens twee reeksen verschil ) logisch met 10 punten voorgift voor Falco. Ons team was van bij de start bij de pinken en moest na 10 minuten amper drie puntjes van deze voorgift afstaan (29-22). Ook in de tweede periode bleef Falco in de buurt van Luik (14-16) waardoor aan de rust nog verrassende 43-38 cijfers op het bord kwamen. In de derde kwarter trok Falco alle registers open en verbaasde de vele toeschouwers met een 23-10 kwarteruitslag. Op een bepaald moment stond Falco zelfs 20 punten voor !!! De derde kwarter werd afgesloten met een veel belovende 66-48 tussenstand. Was er een nieuwe stunt in de maak ?? In de laatste periode pakte Luik dan uit met een zeer sterke tussenspurt . Falco kreeg het dan moeilijk en mede door een aantal te vermijden balverliezen realiseerde Luik een droge 0-10 en kwam op deze manier halfweg de laatste periode opnieuw in de wedstrijd : 70-62. Het werd vanaf dan razend spannend en in de 8e minuut werd het 72-69. Een uitzinnig publiek steunde onze ploeg op een schitterende manier en onze spelers vochten voor elk duur puntje.Na 75-69 op 1’40 van het einde werden het nog thrillermomenten via 75-72(1’28), 75-74(1’09) maar ook 78-74(29”) ,  78-76(25”), en uiteindelijk 80-76 !!! Een verrassend Falco met onder meer Bart Samaey als MVP en topscorer Thomas Foucart kon het verdiend feestje opstarten. Het werd meteen de vijfde zege op rij in deze Beker van België waaronder drie stunts : op tweedeklasser Ieper, thuis tegen tweedeklasser Gent Hawks en nu tegen eersteklasser Luik ! We kijken nu met heel veel belangstelling uit naar de loting van de 1/8e finales. Hopelijk levert ons dat een aantrekkelijke affiche op tegen een andere eersteklasser. Onze bekercampagne dit seizoen kan alvast niet meer stuk…Waar is dat feestje…Hier is dat feestje !!!

Kwarterstanden : 10-0 (voorgift),- 29-22,-    14-16(43-38),-    23-10(66-48),-    14-28(80-76)

Falcopunten : Dries Lioen 4,- Bart Samaey 16,- Robbe Vandenbossche 8,- Thomas Foucart 17,- Thibaut Platteeuw, 3,-- Leander De Maesschalck,- Harm Loontiens 6,- Thomas Meireman 3,- Matthew Depondt 11,- Cornelis,- Arne Vanlaer 2,- Lucas Cleymaet,-

(luk)